30 V 2016 "Spotkania pod tęczą X"
  Filia Nr 1 gościła kolejny raz uczniów z kółka plastycznego działającego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bochni na uroczystym otwarciu wystawy „Spotkania pod tęczą”, 30 maja 2016 r.   

Ekspozycje prac młodych artystów odbywają się na zakończenie roku szkolnego już od dziesięciu lat i noszą wspólną nazwę „Spotkania pod tęczą”. Koordynatorką prac kółka plastycznego i opiekunką młodych twórców jest Donisława Golonka - artystka plastyk, nauczycielka wychowania plastycznego w Szkole Podstawowej Nr 1.

Prezentowane prace stanowią ciekawe połączenie różnych technik  plastycznych m.in. są tu wycinanki, wyklejanki z papieru kolorowego i muszelek, obrazki malowane kredkami, ołówkiem, a także farbami na papierze ściernym oraz parzoną kawą. Doskonale oddają dziecięcą fantazję i nieograniczoną pomysłowość.

Dzieci na szkolnym kółku plastycznym rozwijają się nie tylko plastycznie, ale także doskonalą twórczą wyobraźnię. Dzięki kreatywności i pomocy Donisławy Golonka mogą poznawać różne techniki, doskonalić warsztat, poszerzać umiejętności i  pielęgnować talenty. Nagrodą dla wszystkich uczestników kółka plastycznego za całoroczną pracę były piękne dyplomy wręczone przez Dyrektora Szkoły Mariana Mikulskiego i nauczycielkę plastyki oraz słodki poczęstunek.

 
Image
Image
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |