20 VI 2016 Warsztaty z Andrzejem Pacułą
 Na ostatnim przed wakacjami spotkaniu w ramach warsztatów twórczego pisania gościł Andrzej Pacuła i zabrał uczestników na literacki spacer po Bochni.

Warsztaty twórczego pisania, które w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece systematycznie rozwijają swoją działalność, a koniec cyklu przed wakacjami obfitują w dodatkowe inicjatywy i wydarzenia. W czasie ostatniego spotkania naszym gościem był Przyjaciel naszej twórczej grupy Andrzej Pacuła. Nasz gość - bochnianin, poeta, satyryk i dramaturg – zabrał  nas na wyjątkowy spacer po Bochni. Po powrocie spotkał się z nami, aby słowem zachęty i inspiracji wprowadzić nas w czas wakacyjnej przerwy. Trwający od października 2015 roku cykl spotkań zbliża się bowiem do końca.

Spacer, na który zaprosił nas Andrzej Pacuła, stał się okazją to ważnych rozmów. Mieliśmy szansę głębiej zastanowić się nad tym, jak twórca może widzieć miasto i jak wielkim darem jest wyobraźnia i umiejętność obserwacji. Padały znaczące pytania: gdzie i jak dostrzegamy ślady przeszłości i codziennego życia mieszkańców miasta lub konkretnego podwórka? Czy wiemy, co lub kogo naprawdę właśnie mijamy? Jak to się dzieje, że dla twórcy okno, odróżniające się niewielkim nawet szczegółem od innych, postać, którą w nim widzimy, lub którą mijamy może stać się początkiem niezwykłej podróży, którą umożliwia wyobraźnia? To była dla nas ważna lekcja i cenne doświadczenie.

Naszemu gościowi i wszystkim uczestnikom naszych warsztatów serdecznie dziękujemy i życzymy, pięknego, pełnego radości i twórczych inspiracji lata!
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |