16 VI 2016 Spotkania Klubiku Skrzata
 W czwartek 16 czerwca 2016 r. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym spotkania Klubiku Skrzata, który działa 2012 roku w bocheńskiej Bibliotece i proponuje bezpłatne zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku ok. 3 lat nie uczęszczających do przedszkola.
 
Zajęcia prowadzone były w każdy czwartek w sali klubu Biblioteki, w dwóch grupach o godz. 10.00 i 11.30. Gromadziły dzieci wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami i wciąż przyciągały nowe grupy najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Klubik to nie tylko wesoła zabawa, ale także nauka pozwalająca dzieciom w kolejnych latach ich życia radzić sobie z pierwszymi trudnymi wyzwaniami. Pod czujnym okiem dorosłych mogą one przygotować się do edukacji przedszkolnej, rozwinąć umiejętności społeczne, a przede wszystkim świetnie się bawić w gronie swoich rówieśników. „Skrzaty” chętnie brały udział w organizowanych zabawach ruchowo – muzycznych, które mają nieoceniony wpływ na rozwój osobowości malucha oraz pozytywnie oddziałują na aktywność fizyczną i psychiczną dziecka. Jak co roku i tym razem oprócz zajęć ruchowych chętnie uczestniczyły w zabawach z książką, rozwijających wyobraźnię i wzbogacających słownictwo. Zainteresowaniem cieszyły się tematyczne zabawy plastyczny, które pozwalały rozwijać zdolności manualne naszych pociech, zabawy z dźwiękami i inne interesujące zajęcia.

Ciekawą propozycją dla dzieci były spotkania z cyklu „Zabawy z językiem angielskim" zachęcające najmłodszych do nauki języków obcych. Zajęcia przygotowane były przez nauczycieli Centrum Helen Doron w Bochni. Metoda jaką były prowadzone wykorzystuje naturalne zdolności dziecka z pominięciem tradycyjnych sposobów nauczania, do których konieczna jest znajomość pisma. Dzięki temu język angielski poznają już najmłodsi. W Klubiku Skrzata gościł Święty Mikołaj a w okresie karnawału zaprosiliśmy naszych milusińskich na bal przebierańców. Każda taka impreza była okazją do wzajemnego zżycia się zarówno najmłodszych jak i ich opiekunów.

Ostatnie spotkanie już za nami, dzieci na pożegnanie zostały obdarowane słodką niespodzianką. Mamy nadzieję, że po wakacjach, gdy Klubik wznowi swą działalność przyjdą do nas nie tylko nowe dzieci, ale powrócą również dotychczasowi uczestnicy zajęć. Bardzo dziękujemy  naszym „Skrzatom” oraz Ich Rodzicom za aktywne uczestnictwo w zajęciach. Tym, którzy od września rozpoczynają swoją edukację w przedszkolach życzymy dużo uśmiechu, nieustannego odkrywania piękna i wspaniałości świata, rozwijania swoich talentów oraz wielu sukcesów. Wszystkich zapraszamy do odwiedzania naszej Biblioteki i korzystania z bogatego księgozbioru Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |