18 VI 2016 Gra "Książka na start!"
 W słoneczne sobotnie popołudnie 18 czerwca 2016 r., w Parku Rodzinnym Uzbornia Biblioteka zaprosiła młodych miłośników literatury na kolejną edycję Literackiej Gry Terenowej „Książka na start!”.

Patronat nad grą, która była jedną z propozycji Biblioteki na uczczenie Dni Bochni, objął Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

Rodzinna Gra Terenowa to zabawa, w której liczy się przede wszystkim dobry humor, wspólne przeżywanie zabawy, dążenie do jak najlepszej współpracy, porozumienia, radości wykonywania zadań z udziałem wszystkich jej uczestników. Pozwala spędzić ze sobą czas inaczej niż robimy to zazwyczaj oraz być blisko siebie, cieszyć się wspólnym działaniem, wzajemnie wspierać, wspólnie tworzyć, śmiać się i cieszyć aktywnością sportową i poznawczą.

Po przywitaniu, wpisaniu się na listę i dokładnym objaśnieniu zasad nastąpiło podzielenie uczestników na grupy. Każda drużyna otrzymała kartę gry, w której animatorzy na poszczególnych stacjach, wpisywali punkty za wykonane zadania. Dwanaście  drużyn, które dotarły na punkt startowy, żeby wziąć udział w wesołej rywalizacji, dzielnie pokonało trasę gry zaliczając 8 stacji zadaniowych. Zadania nie należały do najłatwiejszych. Trzeba było m. in. rozwiązać krzyżówkę i odgadnąć nazwę lasu, w którym mieszkali Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Przeskakując zawsze tę samą ilość liter, odczytać imię jednego z bohaterów bajki „Smerfy”. Odczytać szyfr wyrazowy i dowiedzieć się, jak mieli na imię bohaterowie bajki „Muminki”. Ułożyć puzzle z różnymi postaciami ze znanych dzieciom bajek. Gra „Memory” czyli w krótkim czasie odnaleźć możliwie jak najwięcej par z Bolkiem i Lolkiem. Pomóc Reksiowi przejść bardzo trudny labirynt oraz razem z „Wilkiem i zającem” zdobyć jak najwięcej punktów w rzucie piłką do obręczy. Zwycięzcami zostali oczywiście wszyscy uczestnicy gry, ponieważ każda z drużyn pokonała całą trasę zadaniową. Ale przede wszystkim  doskonale się bawili.

Nagrody dla uczestników ufundował Urząd Miasta Bochnia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za udział w grze oraz zapraszamy na kolejną.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |