26 VI 2016 Akcja wymiany książek
 Wszyscy miłośnicy powieści i mole książkowi mieli niepowtarzalną okazję na bocheńskim Rynku podczas Dni Bochni w dniach: 25-26 czerwca 2016 r. wziąć udział w akcji „Wymiany książek”.

Celem akcji organizowanej przez Bibliotekę i działające w niej Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich było ułatwienie mieszkańcom miasta i regionu wymiany książek z domowej biblioteki. Na specjalnie zaaranżowanym stoisku bocheńscy bibliotekarze czekali na tych wszystkich, którzy odszukają w domowych zbiorach publikacje przeczytane, już niepotrzebne i chcieli „uwolnić” książki lub zamienić je na inne.

Czytelnicy, którzy zapomnieli o przyniesieniu przeczytanych egzemplarzy mogli za symboliczną kwotę zaopatrzyć się w garść używanych, ale wciąż wartościowych i poczytnych tytułów – zarówno pozycji popularno-naukowych, powieści kryminalnych, lektur szkolnych czy bajek dla dzieci. Na stoisku wymiany książek czekały na zainteresowanych rożne publikacje.

Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających stoisko cieszyły się powieści sensacyjne i książki dla dzieci. Niektórzy z wymieniających czekali na tę okazję cały rok by wśród przyniesionych książek odnaleźć tytuły niedostępne już na rynku wydawniczym. W przyszłym roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych ponownie Uśmiech.
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |