29 VI 2016 "Planszownia - czyli rzuć kostką"
 Emocje, świetna zabawa, rywalizacja, przyjemność... wszystko to można było odnaleźć podczas kolejnej edycji zabawy „Planszownia -  czyli rzuć kostką!", która odbyła się w sali klubu Biblioteki.

Odwiedziło nas spora grupa dzieciaków i sądząc po emocjach, jakie wzbudzały kolejne rozgrywki, wszyscy bawili się doskonale. Każdy z  graczy mógł  znaleźć dla siebie coś odpowiedniego: Zgadnij kto to?, Flotylla, Mistrz słowa, Eurobiznes, Kalambury, Monkey, Myszki, Labirynt, Dobble, 5 sekund, Wyprawa do dżungli  i wiele innych gier. 

Wszyscy uczestnicy wyszli zadowoleni z dzisiejszych rozgrywek i już zapowiedzieli się na następne. Każdy z nich aktywnie uczestniczył we wspólnych zmaganiach. "Planszówki" uczą gry fair, zdrowej rywalizacji, zabawy z innymi, pracy w grupie, wspomagają logiczne myślenie, pamięć, analizę wzrokową, spostrzegawczość, koncentrację, refleks, kreatywność, wyobraźnię . Uczą zasad komunikacji międzyludzkich, zasad społecznych, uczą wygrywania, ale też – znacznie trudniejszej – sztuki przegrywania.  Gry planszowe nie wymagają źródła zasilania, Internetu, czy też dostępu do komputera. Wystarczy po prostu spakować je do samochodu czy plecaka i zabrać na wakacje, ferie, wycieczkę czy biwak. Są świetną odskocznią od świata pełnego komputerów i telewizji...

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy  na kolejne spotkania  wszystkich miłośników gier planszowych, także tych, którzy nie połknęli jeszcze tego bakcyla. Czekamy na Was! Uwaga!!! To wciąga!

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image


 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |