5 VIII 2016 Wakacyjne zajęcia
 Za nami już połowa wakacji, podczas których Biblioteka wraz z jej filiami zorganizowała mnóstwo ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży, w tym roku po wspólnym hasłem „Wakacyjne rozmaitości – biblioteczne możliwości”.

Młodym czytelnikom zaproponowano różne formy pracy i zabawy, które stanowiły doskonałą metodę na nudę. Spotkania te pozwalają nie tylko aktywnie spędzić czas, ale także uczą kreatywnego myślenia oraz uświadamiają, że Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można  wypożyczyć książkę, ale także  świetnie się bawić. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonywały m.in.: plakat atrakcji turystycznych Bochni i okolic; wynalazki, które zmieniły świat – czyli telefon, telewizor, radio. Na zajęciach literackich odbywały się konkursy, gry, zabawy, rebusy i łamigłówki promujące czytelnictwo wśród najmłodszych miłośników książek. Dużą atrakcją były zabawy w plenerze i malowanie kredą. Pod hasłem „Summer  Fun with Helen Doron” odbyły się zajęcia nauki języka angielskiego przeprowadzone przez nauczycieli ze Szkoły Helen Doron. Dużym zainteresowaniem cieszył się także  wakacyjny koncert młodych talentów, gdzie dzieci – nasi czytelnicy - prezentowały swoje umiejętności muzyczne. Odbyło się także trzecie już spotkanie fanów gier planszowych  - „Planszownia czyli rzuć kostką”. W tym roku Biblioteka wzięła również udział w akcji „Wyślij kartkę do Dorotki” zorganizowanej przez Wydział Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Bochnia.
 
W sierpniu zapraszamy na dalszy ciąg zajęć. W programie bliskie spotkania z ulubionymi bohaterami literackimi, gry i zabawy inspirowane książką oraz ciekawe zajęcia plenerowe.
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |