28 IX 2016 Spotkanie z Magdą Jethon
 W bocheńskiej Bibliotece gościła Magda Jethon na spotkaniu z czytelnikami promując swoją najnowszą książkę poświęconą kultowemu radiu pt.: „Państwu pierwszym opowiem o Trójce”.

Wszyscy miłośnicy Programu Trzeciego Polskiego Radia znają Magdalenę, nazywaną po prostu Magdą, Jethon. Polską dziennikarkę radiową, która w 1977 roku rozpoczęła pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia, a w latach 2009 i 2010-2016 była jego dyrektorem. Prowadziła wiele audycji autorskich na antenie Trójki, między innymi „Twarzą w twarz”, „Nasz Parnas”, „Polityk też człowiek”, „Klub Trójki”, „Pani Magdo, pani pierwszej to powiem” oraz z Michałem Ogórkiem „Trzeci do pary”. Współpracowała między innymi z „Gazetą Wyborczą”, „Twoim Stylem” i „Zwierciadłem”.  W latach 2002 i 2004 wydała dwie książki, oparte na anegdotach z cyklu radiowego „Pani Magdo, pani pierwszej to powiem”.

W książce „Państwu pierwszym opowiem o Trójce” wraca myślami do wyjątkowych chwil, które spędziła na ulicy Myśliwieckiej 3/5/7, oprowadza nas po zakamarkach radiowego gmachu i rzuca anegdotami z życia trójkowych legend. Zdradza tajemnice najciekawszych radiowych akcji, jak szaleńcza wyprawa Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk, czy wprowadzenie na tory pierwszego w Polsce radiowego pociągu.

Na spotkaniu w Bibliotece wszystkich wiernych fanów kultowej stacji zachwyciła piękną, pełną ekspresji i anegdot opowieścią. Z licznie zgromadzonymi słuchaczami i czytelnikami dzieliła się swoją pozytywną energią, wiedzą o radiu i radiowej sztuce oraz miłością do swojego ukochanego radia. Osoby, które zakupiły promowaną książkę mogły liczyć na autograf a wszuscy obecni na współne zdjęcie i miła rozmowę.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |