15 XI 2016 Nowe e-booki w Bibliotece
 Od listopada bocheńska Biblioteka zaprasza czytelników do korzystania z nowej oferty - zasobu e-booków z literaturą beletrystyczną.


W ramach konsorcjum bibliotek małopolskich i dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Samorząd Województwa Małopolskiego czytelnicy mogą korzystać z e-booków oferowanych przez Legimi Sp.z o.o.

Zasoby Legimi liczą prawie 16 tysięcy tomów, głównie z zakresu literatury pięknej, które pochodzą z różnych wydawnictw m.in. Czarna Owca, Czarne, Prószyński, Publicat, Fabryka Snów, Sonia Draga. Świat Książki, WAB, Zysk i S-ka i wielu innych. Znajdujące się tam książki można czytać po pobraniu bezpłatnych aplikacji na smartfonach, tabletach, komputerach stacjonarnych oraz e-czytnikach. W tym celu czytelnik Biblioteki musi pobrać w Czytelni dla Dorosłych kod, który zapewni dostęp do oferty Legimi przez okres 30 dni, a po upływie tego czasu należy odebrać kolejny kod.

Jednocześnie Biblioteka przypomina, że nadal aktywny jest dostęp do działającej w Bibliotece od kilku lat czytelni internetowej IBUK Libra, która zawiera bogaty wybór literatury naukowej i popularnonaukowej.

Szczegółowe informacje o zasadach korzystania z zasobów e-booków oraz kody dostępu do systemów można uzyskać w Czytelni dla Dorosłych. Zapraszamy.

 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |