2 XII 2016 Spotkanie z Romanem Czejarkiem
 Starostwo Powiatowe w Bochni oraz bocheńska Biblioteka zaprasili czytelników na spotkanie z Romanem Czejarkiem  - dziennikarzem Polskiego Radia, które odbyło się w sali klubu Biblioteki.

Roman Maciej Czejarek - polski dziennikarz, prezenter, konferansjer, publicysta, autor humorystycznych opowiadań, z wykształcenia inżynier elektryk. Od wielu lat związany z Radiową Jedynką.

Pracę w mediach rozpoczął bezpośrednio po maturze w V L.O. w Szczecinie, najpierw w Akademickim Radiu Pomorze, później w Polskim Radiu Szczecin. .Od 1991 r. w Warszawie w Pierwszym Programie Polskiego Radia prowadził programy "Muzyka i Aktualności" oraz "Sygnały dnia". Od 1992 r. już jako szef "Lata z Radiem", prowadzi audycje i imprezy plenerowe. W latach 1994 -1997 był najmłodszym w historii członkiem  zarządu i wiceprezesem Polskiego Radia S.A. Współpracował również z TVP1 w programach "Kawa czy herbata" oraz "Nocne Rozmowy", a w TVP 2 m.in. w "Pytaniu na śniadanie". Po zakończeniu współpracy z telewizją publiczną przez dwa lata pracował w Grupie TVN.

Jest autorem wielu tekstów prasowych publikowanych m.in. w Rzeczpospolitej czy Gazecie Wyborczej oraz wielu książek najczęściej opowiadających o jego rodzinnym Szczecinie i okolicach i radiu np. „Kochane Lato z Radiem" czy „Sekrety Szczecina”. Był wielokrotnie odznaczany i nagradzany za reportaże, słuchowiska radiowe, akcje plenerowe czy fotografie. Miłośnik dalekich podróży, kolekcjoner starych pocztówek ze Szczecina i Pomorza Zachodniego oraz płyt analogowych.

W ostatnią sobotę października b.r. poprowadził program „Bochnia czyli jedyne takie miejsce” nadawany z Bochni, podczas którego zachęcał wszystkich słuchaczy Programu I Polskiego Radia do odwiedzenia i poznania naszego niezwykłego miasta i powiatu. W piątek 2 grudnia 2016 r. gościł w bocheńskiej Bibliotece. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Gość mówił o pracy w radio, telewizji, początkach swojej przygody dziennikarskiej, ludziach z którymi miał i ma okazję pracować. Opowiadał o programie „Lato z radiem”, koncertach, podróżach, wspomniał o pobycie w USA, wywiadzie z prezydentem Billem Clintonem, pobycie w Afganistanie i wielkiej wyprawie badawczej, w której uczestniczył do Peru, do Kanionu Colca. Odpowiadał na pytania czytelników, a na koniec przeprowadził mini quiz związany ze zwariowanymi konkursami, jakie odbywały się podczas koncertów „Lata z Radiem”. Nagrodami dla zwycięzców była książka gościa „Kocham lato z radiem” i „słoneczko lata z radiem”.

 
Image
Image
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |