6 XII 2016 Nowości w Bibliotece
 Bocheńska Biblioteka uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów bibliotek polskich.

W 2016 roku Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 41 050 zł. na zakup nowości.

Dzięki otrzymanej dotacji zbiory Biblioteki powiększyły się o 2226 egzemplarzy. Do biblioteki głównej trafiło 855 woluminów w tym 75 audiobooków, a do filii  1371 woluminy. Księgozbiór Biblioteki wzbogacono o utwory laureatów nagród literackich i rankingów czytelniczych m. in.: Andrzeja Stasiuka, Szczepana Twardocha, Remigiusza Mroza, Marii Nurowskiej. Dla miłośników podróży do egzotycznych krajów zakupiono relacje z wędrówek podróżników po wielu krajach Europy i świata. Poszukiwaczy zagadek i tajemnic zadowoli zakup książek Sławomira Kopra, Tadeusza A. Kisielewskiego, Marka Koprowskiego, Iwony Kienzler. Nieznane fakty z życia celebrytów czytelnicy poznają z zakupionych pamiętników, wspomnień i dzienników. Wśród nich największą popularnością cieszą się wspomnienia: Wojciecha Pokory, Anny Seniuk i Kuby Błaszczykowskiego. Amatorzy publicystki mogą w Bibliotece zapoznać się z nowymi tytułami znanych i cenionych reportażystów m. in. Jacka Hugo-Badera, Jacka Pałkiewicza czy Oriani Fallaci. Ci, którzy szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania znajdą odpowiedź w  książce Ekskluzywny żebrak to najnowsza, a zarazem ostatnia książka ks. Jana Kaczkowskiego. Autor starał się poruszyć w niej tematy dla niego najważniejsze: miłości, strachu, choroby, wiary... Odpowiedzi ubrał w krótkie felietony, bo najważniejszego nie trzeba tłumaczyć.

Dla uczniów stawiających pierwsze kroki w czytaniu uzupełniono kolekcję książek "Czytam Sobie". Książki z tej serii cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców zadowolonych z faktu, że dzieci wreszcie odnalazły przyjazny sposób nauki czytania. Księgozbiór dla dzieci powiększył się  również o lektury, baśnie znanych i książki lubianych autorów, powieści obyczajowe opisujące życie rówieśników, kształtujące dobre postawy życiowe, uczące pewności siebie, otwartości, tolerancji, które mogą się stać swoistym narzędziem w zajęciach z biblioterapii.

Ukazała się też i jest dostępna w naszych zbiorach nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego – „Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Część pierwsza i druga”,  to ósma historia w serii a zarazem pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harrego Pottera. Czytelnicy  nowego gatunku New Adult (dla młodych dorosłych) również znajdą wiele pozycji, które ich zainteresują.

Zapraszamy do Biblioteki i do korzystania z naszych zasobów.
  
Image
 
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |