28 XII 2016 Koncert kolęd w Kurowie
 W środowe popołudnie 28 grudnia 2016 r Filia Nr 3 w bocheńskiej Biblioteki zaprosiła na świąteczny koncert pieśni bożonarodzeniowych pt. „Kolędy czas !”.

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych w Polsce jest śpiewanie kolęd. Kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości. Bożonarodzeniowe pieśni są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Ich ciche melodie przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają  w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Ich skoczne rytmy wywołują w śpiewających uśmiech i radosny nastój.
                                                                                   
Podczas koncertu wystąpili młodzi artyści – czytelnicy Biblioteki i zaproszeni goście. W pierwszej jego części w wykonaniu: Amelii Kubać - keyboard, Elizy Ertelt - gitara i ukulele, Dawida Legina - akordeon, Piotra Palucha – gitara i Patryka Chorpała – akordeon, można było usłyszeć w wersji instrumentalnej lub wokalno – instrumentalnej tradycyjne i najnowsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. W drugiej części koncertu wystąpił zespół wokalno- instrumentalny w składzie: Magdalena Szydłowska i Joanna Wojtowicz – śpiew, Anna Rydz – skrzypce i Paweł Lekki – gitara, który pięknym, nastrojowym koncertem, na który złożyły się głównie najnowsze kompozycje bożonarodzeniowe, zachwycił i wzruszył zgromadzoną publiczność. Na zakończenie wszyscy słuchacze wraz z artystami zaśpiewali najpopularniejsze kolędy a kierująca Filią Nr 3 Małgorzata Rydz zadbała o słodki piernikowy poczęstunek.

Na kolejne wspólne kolędowanie zapraszamy za rok Uśmiech

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |