21 I 2020 Jasełka "Ach! Co za noc"
 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni oraz Biblioteka zapraszają na Jasełka „Ach! Co za noc” w wykonaniu uczniów Szkoły, 21 stycznia 2020 r, godz. 17.00, sala klubu Biblioteki.


Wysęp dzieci i wystawienie jasełek powiązane będzie z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Wystąpią uczniowie klas I B i II C Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni. Młodym artystom w przygotowaniu przedstawienia pomagały panie: Ewelina Cepak, Magdalena Synowiec i Iwona Pajdak – Liszka. Jasełka zrealizowano w oparciu o scenariusz Adama Szafrańca.

„Ach! Co za noc!” - Narodzenie Jezusa przyciąga górali, mędrców… . Na pierwszym planie pojawiają się aniołowie, którzy zwiastują ludziom dobrą nowinę o narodzeniu Boga - Człowieka. Narodzinom towarzyszą zwierzęta, w tym niedźwiedź będący uosobieniem diabła...  Atutem przestawienia jest oryginalna muzyka i pastorałki, które budują nastrój sztuki i czynią ją ciekawszą. Piosenki fascynują dzieci, trafiają w ich emocje. Jasełka napisane są wierszem rymowanym, potrafią rozbawić publiczność, ale i wzruszyć do łez. Przedstawienie przygotowane przez dzieci nie tylko wzrusza i bawi, jednocześnie przekazuje głębokie teologiczne prawdy dotyczące Bożego Narodzenia. Jego realizacja zagwarantuje dobrą zabawę aktorom i publiczności a młodym wykonawcom zapewne przyniesie sukces na scenie!

Przygotowane jasełka są w szczególności dedykowane babciom i dziadkom z okazji ich święta, toteż już teraz, w zapowiedzi, chcemy im złożyć w imieniu dzieci życzenia:

Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie!
Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.
Z okazji Waszego  święta życzymy  dużo zdrowia,
radości i szczęścia,  spełnienia  marzeń i oczywiście 100 lat!

Zapraszamy na występ w Bibliotece!

 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |