6 XI 2010 Spotkanie z Jarosławem Kretem
 W ramach realizacji projektu "Zasłuchaj się w książce. Rozwój czytelnictwa wśród osób niewidomych i słabo widzących" odbyło się spotkanie autorskie z dziennikarzem i podróżnikiem Jarosławem Kretem, połączone z promocją książki "Moje Indie". Spotkanie dofinasowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pretekstem do spotkania z Jarosławem Kretem, dziennikarzem, fotoreporterem, autorem książek i albumów, a także programów telewizyjnych, prezenterem (tu możnaby długo wymieniać) – była wydana już rok temu jego książka pt. „Moje Indie”.
Zamysłem autora – jak mówił podczas spotkania było napisanie niebanalnej książki o Indiach, a właściwie fragmentach ich różnorodnej kultury. Jak podkreślał „Moje Indie” to nie tylko prosty opis tego z czym zetknął się podczas pięcioletniej przygody z tym krajem, ale próba sięgnięcia głębiej i zrozumienia pewnych fenomenów tego miejsca.

Podczas spotkania Jarosław Kret w sposób niezwykle interesujący, a przy tym i zabawny opowiadał o typowych dla Indii ubraniach i sposobie ich noszenia. Wyjaśnił między innymi dlaczego tamtejsze kobiety na czole noszą kropki, jakie znaczenie społeczne mają ludzie obupłciowi, zarysował też krajobraz Indii, w którym skrajne ubóstwo miesza się z wielkim przepychem.
Poszukiwania i pasja dzielenia się z innymi odkrywanym przez siebie światem zaowocowały systematycznym ukazywaniem się jego książkowych publikacji. Zaczęło się od "Kreta na Pogodę” (2005), a potem stopniowo ukazały się: "Ziemia Święta” (2007), "Madagaskar” (2008), "Moja Ziemia Święta” (2009) i "Moje Indie” (2009). Warto podkreślić, że Jarosław Kret należał do pierwszego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu National Geographic (w latach 1998-2001)

Sala klubu biblioteki ledwo zdołała pomieścić wszystkich przybyłych na sobotnie spotkanie z Jarosławem Kretem. Dziennikarz przez niemal 3 godziny opowiadał o swoich podróżach po Indiach, a jego opowieściom towarzyszył pokaz zdjęć. Pod koniec spotkania Jarosław Kret przez godzinę podpisywał książki. Niemal z każdym zamienił kilka słów. Bo taka już jego natura. Podczas spotkania dało się go poznać jako świetnego znawcę tematu jak i gawędziarza.



 
Image
Image
 
 
Image
Image
 
 
Image
 
Image



 
© 2006-2024 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |