6 II 2016 Warsztaty z Kingą Sobieszczańską
 Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8 – 16 lat do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych metodą dramy, które poprowadzi Kinga Sobieszczańska - 6 lutego 2017 r. o godz. 11.00 w sali klubu Biblioteki.

Uczestnicy spotkania będą mogli osobiście doświadczyć pracy twórczej w oparciu o dramę i teatr. Nasz gość Kinga Sobieszczańska, pracownik Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, w ubiegłym roku włączyła się w twórcze działania i dodatkowe inicjatywy towarzyszące rozwojowi warsztatów twórczego pisania dla dzieci i młodzieży, które prowadzi Dział Zbiorów Audiowizualnych bocheńskiej Biblioteki, prowadząc niezwykłe warsztaty metodą dramy, które na długo pozostały nam w pamięci.
Pragniemy kontynuować nasze spotkania z dramą. Tych z was, którzy znajdą czas i ochotę na twórcze działania w czasie ferii zapraszamy na otwarte warsztaty. Sprawdźcie, jakim niezwykłym doświadczeniem może być wzięcie udziału w warsztatach dramy!

Kinga Sobieszczańska jest bardzo twórczym, zdolnym, wrażliwym na wartości kulturowe, edukacyjne i społeczne młodym naukowcem, który nieustannie troszczy się o rozwój osobisty oraz poszerzanie i pogłębianie swojego naukowego i twórczego warsztatu. Skończyła pedagogikę społeczno-opiekuńczą i pracuje na Uniwersytecie Pedagogicznym jako asystent, prowadząc zajęcia dydaktyczne ze studentami oraz rozwijając pracę naukową związaną z dramą. Interesuje się dramą od czasów studenckich i swojej intensywnej działalności w  Studenckim Kole Naukowym Edukacji Kreatywnej i Studenckim Kole Artystyczno-Naukowym Teatromanów. Problematyka pedagogiki twórczości jest  w jej obszarze zainteresowań zarówno naukowych, jak i artystycznych.
 
Aktorstwem interesuje się od dawna. Ukończyła kurs dramy stosowanej prowadzony przez Aleksandrę Chodasz oraz kurs aktorski w szkole Drama Studio. Jest członkiem amatorskiego teatru Bakałarz, który działa przy Uniwersytecie Pedagogicznym oraz opiekunem Studenckiego Koła Naukowego przy Instytucie Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego. Doskonale zdaje sobie sprawę, że zarówno zajęcia wykorzystujące proste ćwiczenia teatralne jak i sam teatr, to nie tylko przyjemność i zabawa, ale też miejsce gdzie naprawdę można spotkać się z samym sobą, doświadczyć autentycznej obecności i relacji z drugim człowiekiem.

W czasie warsztatów będziemy odkrywać czym jest drama i co to znaczy razem ją tworzyć. Zapraszamy!
 
© 2006-2024 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |