5 IV 2017 Seminarium dla bibliotekarzy
 Wiosenne seminarium dla bibliotekarzy powiatu bocheńskiego zorganizowano wspólnie z pracownikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Drwini, a odbyło się 5 kwietnia 2017 r. w Grobli.


Przybyłych na szkolenie bibliotekarzy powitali: Dyrektor PiMBP w Bochni Dorota Rzepka, oraz wójt Gminy Drwinia Jan Pająk. Ponadto pani Dyrektor pogratulowała Annie Szczygieł, bibliotekarce z Biblioteki w Grobli, nominacji do Konkursu „Małopolski Bibliotekarz Roku”. W spotkaniu uczestniczyli także: Dyrektor GCKiP w Drwini - Radosław Brydniak, oraz jego zastępca Michał Rudnik.
 
Seminarium rozpoczęła Katarzyna Lis z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, która zaprezentowała nowy projekt szkoleniowy skierowany do osób pracujących „Kierunek  Kariera”, realizowany przez WUP. Bibliotekarze dowiedzieli się kto może w nim uczestniczyć, gdzie mogą skorzystać z usługi Bilansu Kariery, a w rezultacie otrzymać bony na szkolenia. Prelegentka zachęcała do udziału w projekcie, przekonywała, że dynamiczne zmiany zachodzące we współczesnym świecie wymuszają konieczność ciągłego doskonalenia już posiadanych umiejętności oraz zdobywania nowych, a pracodawcy postrzegają wartość pracownika w kontekście kompetencji jakie on posiada.
 
Kolejny temat szkoleniowy przygotowała Alicja Imiołek, Kierownik Działu Zbiorów Audiowizualnych PiMBP w Bochni, która zaprezentowała i zareklamowała istniejący od 1976 roku Dział. Uczestnicy spotkania poznali profil działalności, bogatą ofertę zbiorów, dowiedzieli się czym różnią się audiobooki od e-boków, na czym polega usługa "Książka na telefon" oraz co to takiego „Bajkoczytacz” i kto może skorzystać z „czytaka”. Duże zainteresowanie wzbudziły przykładowe zbiory, min. książki wydawane w brajlu, a także urządzenia do odtwarzania cyfrowych książek mówionych. Wiele emocji wzbudził mini-konkurs podsumowujący prezentację działu, w którym nagrodą były oczywiście audiobooki.

Z wielką uwagą wysłuchano ostatniego wykładu. Anna Szczygieł, pracownik Biblioteki w Grobli, przybliżyła postać i twórczość poety Władysława Rutkowskiego. Refleksyjna prezentacja i  fragmenty wierszy ukazały osobowość poety, jego ukochanie i przywiązanie do rodzinnej ziemi. Ten pochodzący z Grobli działacz ludowy i oświatowy, był autorem liryków, fraszek, satyr, reportaży i felietonów. Zorganizował pierwszą w Grobli publiczną bibliotekę, założył spółdzielnię „Nasza Przyszłość”, prowadził kabaret „Oset”, był pomysłodawcą i redaktorem „Grobelskich Pogwarek”, zainicjował „Zjazdy Groblaków”. Do tej pory ukazały się trzy tomiki poezji W. Rutkowskiego: „Matczyny ogródek” „Na ojcowiźnie”, oraz „Słowo po słowie”.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe materiały promocyjne Gminy Drwinia.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
  
Image
 
 
© 2006-2024 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |