17 V 2017 Gala Małopolski Bibliotekarz Roku 2016
   Podczas Gali wręczenia Medalu Małopolski Bibliotekarz Roku 2016, która odbyła się 17 maja 2017 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie zaprezentowano pracę i dokonanie naszej koleżanki Anny Szczygieł z Biblioteki w Grobli.  

Wręczenie Medalu Małopolski Bibliotekarz Roku 2016 było zwieńczeniem I etapu ogólnopolskiego konkursu na Bibliotekarza Roku 2016. Honorowy patronat nad wyborem Małopolskiego Bibliotekarza Roku objął Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego. W VII edycji Konkursu brało udział czterech kandydatów, wśród których znalazła się pracująca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drwini Filii w Grobli Anna Szczygieł. Jej konkurentami byli: Mirosława Bogacz – nauczyciel bibliotekarz w XI Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Krakowie, Wojciech Kowalewski z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i Marzena Wołek z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie. Każda z nominowanych osób wykazała się w minionym roku kreatywnością, wieloma inicjatywami promującymi czytelnictwo i może poszczycić się dużymi dokonaniami zawodowymi. Medal Małopolski Bibliotekarz Roku 2016 Kapituła przyznała Mirosławie Bogacz z XI Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Krakowie ale dokonaniami kandydatki powiatu bocheńskiego warto się pochwalić.

Anna Szczygieł od 18 lat pracuje jako bibliotekarz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drwini - Filia w Grobli. Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Przez lata zmieniała bibliotekę w placówkę nowoczesną i przyjazną czytelnikowi, odpowiednio wyposażoną. Rozpoczęła komputeryzację procesów bibliotecznych. Dla najmłodszych stworzyła Kącik Malucha, wyposażony przez sponsorów. Współpracuje z wieloma instytucjami np. Szkołą w Grobli, Gminnym Centrum Kultury i Promocji, Przedszkolem, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Stowarzyszeniem Groblaków, Kołem Gospodyń Wiejskich, Gminnym Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK. Wspólnie organizują: konkursy literackie, plastyczne, warsztaty artystyczne, spotkania autorskie. Jest inicjatorką i współorganizatorką wielu imprez czytelniczych, np.: Balu Karnawałowego dla dzieci, ferii i wakacji w Bibliotece, II Gminnego Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych, konkursu poświęconego twórczości J. Barana, akcji Narodowe Czytanie, cyklu „ Teatr, Mama i Ja”. Pracowała w jury konkursu recytatorskiego, przygotowywała uczestników konkursu plastycznego. Organizowała spotkania w Klubie Małego Czytelnika, dla dorosłych „Spotkania z poezją i kolędą”, dla młodzieży cykliczne „Wieczory gier planszowych”. Pracowała przy realizacji projektu Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz organizacji obchodów Jubileuszu 200-lecia szkoły w Grobli. Od wielu lat promuje lokalnych twórców organizując wystawy fotografii, malarstwa, pielęgnuje pamięć o pochodzącym z Grobli poecie i publicyście Władysławie Rutkowskim. Posiada zdolności plastyczne, sama organizuje i prowadzi wiele zajęć dla dzieci i dorosłych. Anna Szczygieł rozumie współczesną bibliotekę jako miejsce informacji, wiedzy, spotkań, integracji różnych środowisk, współpracy instytucjonalnej i lokalnej. Rozwija swoją działalność w pełni wykorzystując potencjał lokalny. Jest osobą kreatywną, otwartą na zmiany i postęp. Cechuje ją pogodne usposobienie, życzliwość i łatwość nawiązywania kontaktów.

Galę finałową poprowadzili Dorota Rzepka – przewodnicząca Zarządu Małopolskiego Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Anna Wiśniewska – z-ca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Dokonania nominowanej do Medalu koleżanki zaprezentowała Bernadetta Macheta – instruktor w bocheńskiej Bibliotece. Naszej koleżance Annie Szczygieł, Laureatce Medalu i wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy. Życzymy wiele satysfakcji z wykonywania pięknego zawodu bibliotekarza.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2024 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |