6 V 2016 Cała Bochnia czyta dzieciom
 Jak co roku 5 i 6 maja Bochnia włączyła się w ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom" organizując w  Bibliotece głównej oraz filiach spotkania pod hasłem „Cała Bochnia czyta dzieciom”.

Bocheńskie spotkania wpisywały się w ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom”, rozpoczętą w 2001 roku przez Fundację ABXXI, która ma na celu propagowanie książki i czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Codzienne czytanie dziecku, to ważna powinność dorosłych. Dzięki niemu  dziecko wzbogaca swoją wiedzę, słownictwo, rozwija wyobraźnię. To także najskuteczniejszy sposób wychowania czytelnika na całe życie.

Tegoroczny cykl spotkań zorganizowany został pod hasłem: " Bajki pomagajki ”. Znane osoby z naszego miasta uczestniczyły w spotkaniach z dziećmi czytając teksty współczesnych polskich pisarzy  - niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek oraz opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają. Najmłodsi czytelnicy mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, a także dowiedzieć się, jak zachować się w wielu ważnych sytuacjach. Wśród czytających byli m.in.: Ludwik Węgrzyn – Starosta Bocheński, Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, Mariusz Dymura – Komendant Powiatowy Policji w Bochni, Sylwia Kielan z Komendy Powiatowej Policji, Mirosław Mroczek i Mateusz Satoła ze Straży Pożarnej, Izabela Ptaszek z Osady Sześciu Oraczy, Krzysztof Kasprzyk, Martyna Kania, Joanna Kania z Grupy Rekonstrukcyjnej, Michał Kozak z Kasy Stefczyka, Beata Piskór instruktor w bocheńskiej Bibliotece i Robert Jawor ze Straży Miejskiej.

Z inicjatywy Fundacji ABCXXI w 2006 roku powstała piosenka i teledysk z udziałem gwiazd polskiej sceny. Słowa napisał Jacek Cygan,  który zapytany o to, dlaczego się na to zdecydował powiedział: „Zawsze wydawało mi się, iż człowiek, nawet mały człowiek, jeśli nie czyta książek, może, o paradoksie, stać się… „księgą dżungli” albo jeszcze czymś straszniejszym! Zatem niech cała Polska czyta dzieciom, stale i często!”. Piosenka zaczyna się od słów:
W zamkniętych książkach zamknięte serca,
Bajki zamknięte na "nie mam czasu".
Samotny cesarz, uśpiony słowik,
I krasnoludki, i Łasuch.
Całość można znaleźć na stronach internetowych.

Czytający sprawiali słuchaczom niespodzianki. Starosta podarował maluchom wydane niedawno „Legendy Solnego Grodu”, Burmistrz zabawne zakładki do książek. Inni otrzymali słodkie niespodzianki.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

 
Image
 
Image
 
Image

 
Image
 
Image
 
Image

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |