6 VI 2016 Wystawa Małgosi Sroki
  Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza do oglądania wystawy Małgosi Sroki pt. „Grzywą malowane…”. To  kolejna ekspozycja z cyklu „Poznajmy się”, prezentującego młodych bocheńskich artystów.

Małgosia Sroka jest uczennicą kl. VI b Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bochni. Maluje i rysuje od dziecka, co nie powinno dziwić ponieważ mama Małgosi pracuje jako nauczycielka zajęć artystycznych i plastyki. W czasie wolnym Małgosia realizuje swoją największą pasję, którą jest jeździectwo. Bliski kontakt z tak wyjątkowym zwierzęciem jakim jest koń to dla niej ogromna przyjemność, a jazdę konną traktuje jako znakomitą formę relaksu. Razem z rodzicami jest posiadaczką trzech wspaniałych wierzchowców: Prerii, Puenty i Desperado. Ania i Nina jej najlepsze przyjaciółki twierdzą, że Gosia to miła, sympatyczna i szalona dziewczyna, która ma wspaniałe poczucie humoru. Zawsze mogą na nią liczyć.
 
W szkole swój talent plastyczny rozwija pod kierunkiem nauczycielki wychowania plastycznego i inicjatorki wystawy Donisławy Golonka. Na prezentowanej w Bibliotece wystawie można zobaczyć kilkanaście najlepszych prac Małgosi wykonanych różnymi technikami plastycznymi (szkic, pastel, farba plakatowa). Ich głównym tematem jest koń.
 
Wystawę można zwiedzać do września w godzinach pracy Działu.
  
Image
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |