13 VI 2016 Warsztaty z Kingą Sobieszczańską
 Zapraszamy na kolejne spotkanie warsztatów twórczego pisania dla dzieci, które gościnnie poprowadzi Kinga Sobieszczańska - 13 czerwca 2016 r., o godz. 16.00 w sali klubu Biblioteki.

Kinga Sobieszczańska, pracownik Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, jest aktywnym, zdolnym, wrażliwym na wartości twórcze i społeczne młodym naukowcem. Ukończyła pedagogikę społeczno-opiekuńczą i pracuje na Uniwersytecie Pedagogicznym jako asystent, prowadząc zajęcia dydaktyczne ze studentami oraz rozwijając pracę naukową związaną właśnie z dramą. Interesuje się dramą od czasów studenckich, a był to czas jej intensywnej działalności w Studenckim Kole Naukowym Edukacji Kreatywnej i Studenckim Kole Artystyczno-Naukowym Teatromanów. Problematyka pedagogiki twórczości jest więc dla niej znaczącym obszarem zainteresowań zarówno naukowych, jak i artystycznych, związanych z rozwojem osobistym i pracą z drugim człowiekiem.

Aktorstwem interesuje się od dawna. Obecnie jest członkiem amatorskiego teatru Bakałarz, który działa przy Uniwersytecie Pedagogicznym oraz uczęszcza na kurs aktorski w szkole Drama Studio. Ukończyła kurs dramy stosowanej prowadzony przez Aleksandrę Chodasz, trenera i superwizora dramy ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA. Jest w zarządzie Studenckiego Koła Naukowego Edukacji Kreatywnej przy Instytucie Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego.

Nasz gość doskonale zdaje sobie sprawę, że zarówno zajęcia wykorzystujące proste ćwiczenia teatralne jak i sam teatr, to nie tylko przyjemność i zabawa, ale też miejsce gdzie naprawdę można spotkać się z samym sobą,  doświadczyć autentycznej obecności i relacji z drugim człowiekiem, dojrzewać jako osoba i stawać się coraz bardziej świadomym własnego miejsca w świecie, swojej niepowtarzalnej tożsamości i więzi z innymi. W czasie warsztatów  wspólnie będziemy odkrywać czym jest drama i co to znaczy razem ją tworzyć.

Zapraszamy na nasze warsztaty chętnych młodych, twórczych odkrywców!
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |