20 VI 2016 "Jak to na koncertach bywa..."
 Kolejny rok edukacji muzycznej młodzi artyści zakończyli występem na koncertach edukacyjnych z cyklu „Jak to na koncertach bywa…”, które odbyły się 20 czerwca 2016 r. w sali klubu Biblioteki.

Publiczność składająca się z uczniów klas I-III szkół podstawowych wysłuchała kompozycji muzycznych w wykonaniu młodych artystów. Podczas koncertów na fortepianie zagrali uczniowie Wandy Wątorskiej: Antonina Burska, Antoni Burski i Jeremi Gościński oraz wychowankowie  Szkoły Muzycznej I Stopnia z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni: na akordeonie Wiktoria Czekaj – uczennica Krystyny Chwastek,  na gitarze Iga Brydniak – uczennica Andrzeja Świerkosza a na skrzypcach Greta Gefert – uczennica Renaty Dębosz. Ostatniej solistce akompaniowała na fortepianie Maria Manikowska. Koncerty poprowadziła Dorota Rzepka z bocheńskiej Biblioteki, która opowiadała o zwyczajach panujących na koncertach, uczyła odpowiedniego zachowania, prezentowała książki dzięki którym można lepiej poznać muzykę, a przede wszystkim wspierając się odpowiednimi publikacjami objaśniała znaczenie trudnych i niezrozumiałych terminów muzycznych. Scenariusz koncertów opracowała Wanda Wątorska.

Występujący artyści pięknie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne a wielu młodych słuchaczy wyszło z koncertów z postanowieniem, że też rozpoczną muzyczną edukację. Na kolejne koncerty zapraszamy za rok ?

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
Image
 
 
Image
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |