29 VI 2016 II Letnie Muzykowanie w Kurowie
 W środę 29 czerwca 2016 r.  w Filii Nr 3 bocheńskiej Biblioteki odbyło się II Letnie Muzykowanie, czyli koncert na różne instrumenty w wykonaniu młodych artystów.

Muzyka towarzyszyła nam w przeszłości, towarzyszy obecnie i z pewnością pozostanie ważna w przyszłości. Odgrywa ona ważną rolę w naszym życiu, wzbudza emocje a tym samym wprowadza nas w odpowiedni nastrój. Różnorodność jej gatunków sprawia, że zostają zaspokojone gusta każdego człowieka. Każdy ma swój ulubiony utwór, który chętnie nuci. Dlatego zaprosiliśmy do Filii Nr 3w Kurowie na II Letnie Muzykowanie.

Wystąpili młodzi czytelnicy Biblioteki, mieszkańcy osiedla Kurów i nie tylko, uczący się gry na instrumentach w Szkole Muzycznej lub uczęszczający na lekcje prywatne: Emilka Cabaj i Eliza Ertert – gitara oraz Dawid Legin i Patryk Chropała – akordeon. Gościem specjalnym wieczoru było trio smyczkowe  Amabile Trio. Zespół kameralny, który tworzą uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie, występujące w składzie:  Anna Rydz - skrzypce , Aleksandra Dziura - skrzypce, Kinga Głowacka – altówka. Zespół powstał przed dwoma laty. Przygotowuje go prof. Małgorzata Giza-Piątek i może poszczycić się już kilkoma sukcesami. W tym roku zdobył wyróżnienie w 20 Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych im. Bohdana Warchala w Dolnym Kubinie „Talents for Europe 2016”

Koncert prowadziła kierująca Filią Nr 3 Małgorzata Rydz. Publiczność mogła usłyszeć bardzo zróżnicowany repertuar na akordeon, gitarę, skrzypce i altówkę. Artyści zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, kierując się swoimi gustami muzycznymi. Wykonali w wersji instrumentalnej m.in. popularne piosenki polskie, przeboje zespołu The Beatles, piosenkę Tewjego z musicalu „Skrzypek na dachu” i rosyjską „Kalinkę”.

Na zakończenie Burmistrz Stefan Kolawiński podziękował młodym i pogratulował występu  młodym artystom. Szczególne gratulacje i życzenia złożył prowadzącej bibliotekę w Kurowie Małgorzacie Rydz, która reprezentowała bocheńską Bibliotekę w VI edycji Konkursu Małopolski Bibliotekarz Roku 2015.

 
Image
 
Image
Image
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |