3 VII 2016 Rodzinna Niedziela z NGO
 Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni zorganizowało w Parku Rodzinnym Uzbornia na literackie zabawy w plenerze w ramach „Rodzinnej Niedzieli z NGO”.

Organizatorami pikniku „Rodzinna niedziela z NGO” były bocheńskie organizacje pozarządowe (NGO). Koordynatorem działań jest Stowarzyszenie "Rodzina Kolpinga w Bochni", które pozyskało dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta Bochnia.

Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, działające w bocheńskiej Bibliotece, przygotowało dla uczestników pikniku blok zabaw literacko – plastycznych pt. „Zabawy literackie dla dzieci i nie tylko…”. Miłośników literatury zaprosiło do amfiteatru gdzie Bernadetta  Macheta i Beata Piskór poprowadziły „Rodzinną krzyżówkę literacką”. Na scenę zaprosiły kilka drużyn – dzieci z rodzicami, które musiały udzielić odpowiedzi na zagadki by po wypełnieniu krzyżówki móc odczytać hasło. Krzyżówka nie była trudna, gdyż drużyny udzielały tylko prawidłowych odpowiedzi. Przy Ławeczce Bocckrossingowej im. Marii Bielawskiej z plenerowymi zabawami z książką na młodych czytelników czekały Barbara Banach, Jolanta Pajdak i Alicja Imiołek.

Ławeczka bocckrossingowa to pierwsze i jak do tej pory jedyne miejsce w Bochni, gdzie można przynieść przeczytane książki, ale i nieodpłatnie zabrać wybrane publikacje. Bookcrossing - to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych oraz w miejscach celowo utworzonych, jak ławeczka w Parku Uzbornia, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka, taka bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea bookcrossingu  narodziła się w Stanach Zjednoczonych.

W programie zabaw z książką przy ławeczce bocckrossingowej znalazły się: quizy, wspólne czytanie bajki, rysowanie ilustracji na parkowej alejce i inne atrakcje. Mali uczestnicy zabaw szybko i bez problemu odpowiadali na pytania a szczególną przyjemność sprawiło im wykonanie bajkowych ilustracji kolorową kredą.
Kolejna Niedziela z NGO znów za rok ?, już dziś zapraszamy.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |