11 X 2016 XII konkurs plastyczno-literacki
 Uroczyste rozstrzygnięcie XII konkursu plastyczno-literackiego „Czesław Janczarski dzieciom” odbyło się 11 października 2016 roku w sali klubu bocheńskiej Biblioteki.

W tegorocznej edycji konkursu motywem przewodnim była twórczość Czesława Janczarskiego, pisarza i poety piszącego dla dzieci, twórcy postaci Misia Uszatka. Była to doskonała okazja do przypomnienia jego sylwetki i nieco zapomnianego dorobku poetyckiego w 105 rocznicę urodzin oraz 45 rocznicę śmierci.

Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zgromadziło w sali klubu Biblioteki nie tylko laureatów i wyróżnionych z całego powiatu, ale także rodziców, bibliotekarzy i nauczycieli. Spotkanie rozpoczęła krótka prezentacja o życiu i twórczości poety przygotowana przez pomysłodawczynię i organizatorkę konkursu Bernadettę Machetę. Następnie Dyrektor Biblioteki Dorota Rzepka, wraz z członkami jury, wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe. Na konkurs wpłynęły 134 prace. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i artystyczną wyobraźnią. Prace były oryginalne, kolorowe wykonane różnymi technikami. Oceniało je Jury w składzie: Mirosława Świętek– kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży PiMBP w Bochni, Beata Piskór – instruktor PiMBP w Bochni, Bernadetta Macheta – instruktor PiMBP w Bochni.

Po dokładnym obejrzeniu, wnikliwej ocenie prac i sprawdzeniu ich zgodności z tematem konkursu postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych a otrzymali je:

Kategoria I (do 9 lat)
I miejsce: Aleksandra Dziedzic, Leon Ptaszek
II miejsce: Judyta Korta
III miejsce: Julia Kukla, Zuzanna Cholewa, Mikołaj Ferenc
Wyróżnienia:
Igor Kozak, Faustyna Płachczyńska, Nadia Pajor, Wiktoria Majka, Anita Szczęsna, oraz Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie

Kategoria II (10 - 12 lat )

I miejsce: Chojecka Maria, Gabriela Łach, Agata Adamczyk
II miejsce: Zuzanna Stawowy, Maria Trojan
III miejsce: Bartłomiej Trojan, Wiktoria Kołodziej
Wyróżnienia:
Magdalena Madejska, Zofia Janik, Anita Walicka, Kornelia Duch, Krystian Duch, Jakub Trepa, Magdalena Piaskowy, Barbara Stawowy, Anielka Mucha

Prace nagrodzone, wyróżnione i te najciekawsze będą eksponowane na wystawie pokonkursowej w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki do końca grudnia 2016 r. Zapraszamy do oglądania.

 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
© 2006-2022 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni Poczta  |  Redakcja  |  Twórcy  |